logo
Новини,

Штраф та пеня “Лекхіму” за невчасну поставку китайської вакцини можуть сягнути понад 38 млн грн

Державне підприємство “Медичні закупівлі” продовжує нараховувати пеню ПрАТ “Лекхім”, яке не виконало умови договору про постачання першої партії вакцини CoronaVac у кількості 700 тисяч флаконів в строк. Крім того “Лекхіму” загрожує чималий штраф.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch з посиланням на відповідь ДП “Медичні закупівлі”.

У листі держпідприємства зазначається, що “Лекхім” мав поставити в Україну 700 тисяч флаконів китайської вакцини CoronaVac в строк не пізніше 30 днів з дня реєстрації вакцини в одній з визначених країн. Оскільки 4 лютого вакцина була зареєстрована в Китаї, постачання першої партії вакцини в Україну мало відбутись до 6 березня. 

Фактично вакцина надійшла на склади “Медичних закупівель” 10 квітня, і у кількості  200 тисяч флаконів, що є значно менше за обсяг очікуваної першої партії згідно умов договору.  

Поставка зазначеної кількості флаконів не звільняє постачальника від обов’язку сплати пені та штрафу, застосованих до постачальника з огляду на недотримання строків поставки продукції, передбачених договором. ДП “Медичні закупівлі” продовжує нарахування пені за кожен день такої прострочки, починаючи з 06.03.2021

повідомили на держпідприємстві

Нагадаємо, за кожен день прострочення “Лекхім” зобов’язаний сплатити 0,1% від ціни продукції, а також 7% за прострочення постачання вакцини у понад 30 днів.  

За підрахунками StateWatch розмір пені станом на 14 квітня складає 13,7 мільйони гривень. У свою чергу, штраф складає 24,7 мільйони гривень. Загалом на “Лекхім” має сплатити ДП “Медичні закупівлі” 38,4 мільйона гривень. 

Наразі, за кожен день прострочення поставки вакцини “Лекхіму” нараховується пеня в розмірі 252 тисячі гривень. 

Нагадаємо, 30 грудня 2020 року Україна заплатила за майбутню поставку 1,9 млн доз китайської вакцини від COVID-19 CoronaVac аванс 964,3 млн грн за договором між ДП “Медичні закупівлі” та приватною компанією “Лекхім”.