logo
Новини,

Сім керівників банків, які обслуговують російський ОПК, не підпали під санкції

Під санкції ЄС та США не потрапили сім осіб з керівного складу банків, які обслуговують російський оборонно-промисловий комплекс. Йдеться про керівників АТ “Газпромбанк”, ​​АТ АКБ “Новікомбанк”, ВАТ “АБ “Росія”, АТ “Россєльхозбанк”, АТ “Дальнєвосточний банк”, АТ “Всеросійський Банк Розвитку Регіонів” та ПАТ “Банк “Санкт-Петербург”.

Про це повідомляє група аналітиків Trap Aggressor, які здійснюють моніторинг запроваджених санкцій проти росії. 

Зокрема, під санкції Європейського союзу не потрапили:  

  • Борис Листов (голова Правління АТ “Россєльхозбанк”),
  • Дмітрій Лєбєдєв (голова Ради директорів ВАТ “АБ “Росія”),
  • Андрій Акімов (голова правління АТ “Газпромбанк”),
  • Єлєна Георгієва (голова Правління ​​АТ АКБ “Новікомбанк”),
  • Алєксандр Савєльєв (голова Правління ПАТ “Банк “Санкт-Петербург”),
  • Діна Малікова (президентка АТ “Всеросійський Банк Розвитку Регіонів”),
  • Сєргєй Маринін (президент АТ “Дальнєвосточний банк”).

У свою чергу санкції США не торкнулися Бориса Листова, Алєксандра Савєльєва, Діни Малікової та Сєргєя Мариніна.

Водночас під українські санкції не потрапили вісім керівників, серед яких вже згадані Листов, Лєбєдєв, Георгієва, Савєльєв, Малікова, Маринін, а також Герман Греф (голова правління ПАТ “Сбербанк Росії”) та Пьотр Фрадков (голова ПАТ “Промсвязьбанк”). Два останні банки також обслуговують ОПК. 

“Новікомбанк” є дочірньою компанією оборонної державної корпорації Ростех та відіграє одну з ключових ролей в агресії проти України, а через “Газпромбанк” Міністерство оборони рф виплачує заробітну плату та “бойові” виплати російським військовослужбовцям. При цьому керівники обох цих банків не перебувають під європейськими санкціями.

Російське законодавство містить перелік з 10 банків, уповноважених обслуговувати учасників державного оборонного замовлення:  “Сбербанк”, “ВТБ”, “Газпромбанк”, “Всеросійський банк розвитку регіонів”, “Россєльхозбанк”, “Новікомбанк”, “Банк “Санкт-Петербург”, “Росія”, “Дальнєвосточний банк” та “Промсвязьбанк”. 

Ці банки уповноважені здійснювати банківський супровід контрактів у сфері російського держоборонзамовлення, а тому є стратегічно важливими для уряду росії. Банки видають кредити оборонним підприємствам, а уряд росії згодом компенсує їм ці кошти. Також такі банки потрібні для відкриття у них окремих рахунків та здійснення розрахунків по ДОЗ.

Раніше ми повідомляли про те, що чотири російські банки, уповноважені обслуговувати російський оборонно-промисловий комплекс, досі не відключили від системи SWIFT. 

Стаття підготована аналітиками проєкту Trap Aggressor в рамках проєкту IWPR за підтримки Європейського Союзу та МЗС Норвегії.