logo
Новини,

Службове розслідування щодо керівника “Енергоатома” припинили через рішення КСУ

Службове розслідування щодо можливого конфлікту інтересів в діях т.в.о. президента НАЕК “Енергоатом” Петра Котіна було припинено через рішення Конституційного суду щодо Закону про запобігання корупції.

Про це експертній організації StateWatch стало відомо з листа  Національного агентства з питань запобігання корупції.

Зокрема, йдеться про те, що 20 листопада 2020 року Міністерство енергетики повідомило НАЗК про припинення розслідування з приводу можливого конфлікту інтересів у діях т.в.о. президента Петра Котіна у зв’язку із тим, що Конституційний Суд визнав неконституційним ряд положень Закону України “Про запобігання корупції”.

Службове розслідування було розпочате 21 жовтня 2020 року після того, як в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець звернулась до Кабінету Міністрів України з проханням ініціювати розслідування стосовно т.в.о. президента ДП “НАЕК “Енергоатом” Павла Котіна щодо вчинення ним можливого корупційного правопорушення. Цьому передувало блокування “Енергоатомом” позапланової антикорупційної перевірки з боку НАЗК.

Раніше StateWatch повідомила, що неповний 2020 рік “Енергоатом” завершив із чистим збитком 5,3 мільярдів.

10 лютого НАБУ почало обшуки на “Енергоатомі” через продаж електроенергії за неринковими цінами в грудні 2020 року, про що повідомили в САП. Раніше ЗМІ неодноразово писали про аукціони держкомпанії, які приносили збитки державній компанії на користь компаніям Ріната Ахметова та Ігоря Коломойського.