logo
Новини,

Працівники арештованого заводу «Аерок» росолігарха повідомляють про розкрадання підприємства – розслідування Trap Aggressor

Колишній топменеджмент арештованого заводу «Аерок» російського олігарха Андрєя Молчанова допустив незадокументований вивіз сировини з підприємства, а також в приватних цілях використовує спецтранспорт та пальне заводу. Про це повідомили експрацівники «Аерок» для розслідування журналістки проєкту Trap Aggressor  Інни Попович

У червні 2022 року суд наклав арешт на активи бетонного заводу «Аерок», бенефіціарним власником якого є підсанкційний російський мільярдер Андрєй Молчанов. СБУ підозрюють, що бізнес Молчанова причетний до фінансування «лднр» та будівництва житла для співробітників «ФСБ» і збройних сил РФ. Незадовго після арешту активи «Аерок» на Київщині і Львівщині передали до АРМА, яка лише у січні 2023 року відзвітувала про вибір українського управителя для заводу. Конкурс виграла корпорація «Харківські будматеріали», однак відтоді АРМА все ще намагається забезпечити оцінку активів, а отже з управителем договір не уклали, а сам завод простоює і не генерує дохід. 

Через простій виробництва частину працівників змушують звільнятися або йти у неоплачувані відпустки. Натомість, за даними колишніх працівників, топменеджмент звільнився у грудні 2022 року, виплативши 6 окладів у розмірі близько 2 мільйонів гривень на 8 менеджерів. Звільнений персонал розповідає, що бачили, як з арештованих заводів в містах Обухові та Березані, що на Київщині, незаконно вивезли близько семи фур алюмінієвої пудри. Окрім цього, стало відомо, що на одному з підприємств «Аерок» в Обухові за час простою повністю зникло пальне.  

Своєю чергою, в АРМА пояснюють, що не мають жодного інструменту для контролю й охорони арештованого обʼєкту, це має забезпечувати новий управитель, адже кошти з держбюджету на збереження активів не передбачено.
Повне розслідування «Як розкрадаються російські активи?» за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=xhSOe55phLM.