logo
Новини,

Суд передав АРМА частку харківської компанії росіян на суму понад чверть мільярда

У кінці жовтня Шевченківський районний суд м. Києва ухвалив рішення передати Агентству з розшуку і менеджменту активів в управління 75% частки статутного фонду харківської компанії ТОВ “Агро Транс Логістика” на загальну суму 265,4 млн грн.  

Про це повідомляє група аналітиків Trap Aggressor з посиланням на ухвалу суду.

За даними Головного слідчого управління Служби безпеки України в АР Крим зазначена частка корпоративних прав належить російській компанії “Грант”. Слідство встановлено, що “Грант” постачає військовим частинам збройних сил РФ у Курській області, які беруть активну участь у військовій агресії проти України, сільськогосподарську продукцію. 

Досудове розслідування здійснюється за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади (ч. 2 ст. 110-2 КК України), диверсії (ч. 1 ст. 113 КК України), планування, підготовки, розв’язування та ведення агресивної війни (ч. 1 ст. 437 КК України).

13 липня ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва на зазначені корпоративні права було накладено арешт, а 26 жовтня за клопотанням слідчого Головного слідчого управління Служби безпеки України в АР Крим суд прийняв рішення про передачу цих активів до АРМА.

У Trap Aggressor наголошують, що на сьогодні АРМА не оприлюднює інформацію про те, якими заарештованими російськими активами управляє та скільки коштів сплачується до бюджету за таке управління. 

Матеріал створенй Trap Aggressor у рамках проєкту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) за підтримки МЗС Королівства Норвегії.