logo
Новини,

Суд передав АРМА права на готель “Газпрому”, який розташований у Криму

Шевченківський районний суд м. Києва 26 жовтня передав Агентству з розшуку і менеджменту активів в управління корпоративні права готелю “Кримський бриз” на суму 1,8 млрд грн. 

Про це повідомляє група аналітиків Trap Aggressor з посиланням на ухвалу суду.

Готель належить компанії “Еколого-туристичний центр в Парковом”, зареєстрованої в смт. Паркове, біля Ялти. Кінцевий бенефіціар компанії – московська компанія “Рисско”, 99% акцій якої належить компанії “Газпром Добыча Оренбург”. У свою чергу “Газпром Добыча Оренбург” на 99% належить найбільшому російському виробнику природного газу компанії “Газпром”.  

Готель “Кримський бриз”

“Тут відпочивають високопоставлені російські чиновники і представники близького до них бізнесу. Зокрема, в акваторії “Кримського бризу” періодично помічають яхту російського бізнесмена, друга Володимира Путіна Аркадія Ротенберга”, йдеться в матеріалі Настоящее.Время. 

Скриншот яхти Ротенберга з вебкамери готелю “Кримський Бриз”, 2018 рік.  

На території елітного готелю у 2021 році росіяни за бюджетні кошти почали будувати опріснювальну установку у той час, коли населення Криму потерпало від відсутності води.  

Досудовим розслідуванням встановлено причетність компанії “Газпром” до фінансування російської армії, закупівлі запасних частин до військової техніки, фінансування діяльності на території України  диверсійно-розвідувальних груп, терористичних організацій т.зв. “ДНР, “ЛНР” тощо.

Кримінальне провадження здійснюється Слідчим управлінням ГУ СБУ в АР Крим за статтями про фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, диверсію та планування, підготовку, розв’язування та ведення агресивної війни. 

27 червня готель був визнаний речовим доказом, а 18 липня на корпоративні права було накладено арешт. 

За даними журналістів Крим.Реалії, цей готель є найдорожчим готелем півострова.

Матеріал створенй Trap Aggressor у рамках проєкту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) за підтримки МЗС Королівства Норвегії.