logo
Новини,

У 2021 році МОЗ планує закупити 7,9 млн доз вакцин для 3,9 мільйона осіб

Для вакцинування 3 945 134 осіб  від COVID-19 з визначених груп ризику Міністерство охорони здоров’я планує закупити 7 890 268 доз вакцини до кінця року на суму 4 млрд грн.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch, яка проаналізувала бюджетну програму МОЗ “Проведення вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” на поточний рік. 

Інші бюджетні програми МОЗ не передбачають закупівлю вакцини проти COVID-19.

Середні витрати, закладені в бюджетній програмі на закупівлю вакцини від COVID-19 для однієї особи, складають 504 гривні. Утім ані виробник, ані назва вакцини, на які розраховують у МОЗ, не зазначені.

На сьогодні неможливо зрозуміти, скільки всього грошей сплачено з бюджету за вакцину і кому саме, адже така інформація не розкривається МОЗ

уточнив голова StateWatch Гліб Канєвський.

Станом на кінець березня в Україну доставили лише 500 тис доз індійської вакцини Covishield, ціну на яку в МОЗ не розкривають.

Нагадаємо, у кінці грудня МОЗ сплатило близько мільярда гривень приватній фірмі “Лекхім” за постачання китайської вакцини CoronaVac, яка досі не поставлена в Україну.

Раніше StateWatch повідомляла, що вакцина з Китаю має бути до кінця травня, інакше “Лекхім” поверне мільярд.

У лютому цього року міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив Президенту України Володимиру Зеленському, що Україна отримала підтвердження на постачання 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca та Novavax.