logo
Новини,

Україна спрямує 490 млн доларів позик на боротьбу з COVID-19

Україна уклала договори про позику близько 490 млн доларів США, або 12,8 млрд грн на заходи, пов’язані з боротьбою з COVID-19.

З них угоду на суму 439,7 млн дол США було укладено з Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Ще на 50 млн дол США – з Європейським інвестиційним банком.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на офіційну відповідь Міністерства охорони здоров’я.

Зазначається, що між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку загалом укладено три угоди про позики, які направлені МОЗ на боротьбу з COVID-19 в рамках таких проектів:

  • “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей” 
  • “Додаткове фінансування Проекту “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей” 
  • “Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні”

Метою проекту “Додаткове фінансування Проекту “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей” є підвищення ефективності та якості медичних послуг, особливо щодо неінфекційних захворювань, у відповідності до реформ сектору охорони здоров’я, а також запобігання, виявлення та реагування на загрозу, яку становить COVID-19. 

Проект “Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні” має на меті запобігання, виявлення та реагування на COVID-19, та зміцнення національної системи охорони здоров’я України. 

Окрім того, у МОЗ також зазначили, що міністерству передбачається отримання позики на заходи, пов’язані з боротьбою з пандемією COVID-19, від Європейського інвестиційного банку у розмірі 50 млн дол США, тобто близько 1,3 млрд грн. 

Нагадаємо, раніше StateWatch повідомляла про те, що МОЗ вже витратило 81% коштів, передбачених на вакцинацію населення від COVID-19 у 2021 році.

В StateWatch наголошують, що уряд має заздалегідь перерозподілити кошти в державному бюджеті для забезпечення рівня щеплення населення не менше 70%.