logo

Уряд збільшив Фонд боротьби з COVID-19 на 6 мільярдів гривень, але за рахунок чого та навіщо?

Розпорядженням від 14 грудня Кабінет Міністрів України збільшив Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 на 6 мільярдів гривень.

З одного боку цей крок здається позитивним.  Адже уряд намагається реагувати на зростання кількості хворих на COVID-19, тому збільшує видатки на боротьбу з епідемією.  Наприклад, скорочуючи витрати на утримання вищого керівництва держави. Зокрема у Верховної Ради до Фонду боротьби з COVID-19 забрали 51,2 мільйона гривень. В Офісу Президента  – 19 мільйонів гривень. Витрати на забезпечення роботи Кабміну скоротили на 105,1 мільйона гривень, а на здійснення прокурорсько-слідчої діяльності – 85,2 мільйона.

З іншого боку, в цьому рішенні криється неефективність самого уряду.

По-перше, таке рішення про перерозподіл 6 мільярдів гривень тільки підкреслює той факт, що Кабмін не збирається забирати кошти в свого улюбленця “Укравтодору”, який отримав 26,2 млрд грн з Фонду боротьби з COVID-19. На сьогодні дорожня компанія ще не встигла освоїти близько 5,3 млрд грн, які б можна було перенаправити на забезпечення лікарень гостро необхідними киснем та медобладнанням.

По-друге, разом зі зменшенням витрат на парламент, президента та прокуратуру, уряд зменшив видатки на таку важливу в умовах епідемії соціальну та оздоровчу підтримку населення. Зокрема Міністерству у справах ветеранів скоротили видатки  на 2,2 мільйони гривень, які передбачалися для заходів із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності та АТО. Міністерству молоді та спорту  скоротили 22,4 мільйони на підтримку молодіжних та дитячих громадських організацій, а  Міністерству соціальної політики на 80 мільйонів гривень скоротили програму оздоровлення дітей, які потребують особливої уваги.

Та найголовніше. До кінця року залишається два робочих тижні. Бюджет на наступний рік не передбачає утворення аналогічного Фонду боротьби з COVID-19.

Тобто під ялиночку треба встигнути ще освоїти з діючого Фонду, не мало-не багато, 29,2 мільярда гривень. На секундочку – це 39% від загальної суми.

Таким чином виникає риторичне питання, чи встигне уряд якісно витратити збільшений в останній момент Фонд боротьби з COVID-19 саме на пацієнтів, а не дороги та поліцію?

Дізнавайтеся про усі витрати з COVID-Фонду на веб-порталі StateWatch.