logo
Новини,

Уруський подав у відставку після зриву рішення РНБО про запуск реєстру оборонних закупівель

У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості визнали, що реєстр учасників відбору та виконавців державних оборонних контрактів працює у тестовому режимі, та потребує додатково витрат на побудову комплексної системи захисту інформації на суму один мільйон гривень.

Не дивлячись на те, що у серпні цього року указом президента було доручено Мінстартегпрому протягом шести місяців повноцінно запустити реєстр.

Про це йдеться у службовій записці в. о. начальника Управління розвитку цифрової інфраструктури – начальника відділу реалізації державної політики цифровізації Мінстратегпрому Сергія Цальцалка датованою жовтнем, яку оприлюднила експертна організація StateWatch.

У записці йдеться про те, що Мінстратегпром наразі не може вчасно виконати рішення РНБО “Про стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України” в частині запуску реєстру, введеного в дію Указом Президента Володимира Зеленського від 20 серпня 2021 року. 

Відповідно до цього рішення Міністерству було доручено забезпечити у шестимісячний строк функціонування реєстру оборонних закупівель. 

У листі зазначено низку вимог до захисту інформації реєстру, які не може виконати міністерство без додаткових робіт та закупівель.  Серед них – розробка пакету технічної та експлуатаційної документації та побудова комплексної системи захисту інформації.

Управління просить витратити близько 400 тис грн на розробку пакету технічної та експлуатаційної документації та близько 600 тис грн для побудови комплексної системи захисту інформації реєстру. 

Водночас строк виконання останньої вимоги – 6 місяців, що ставить під загрозу вчасну реалізацію доручення щодо забезпечення функціонування реєстру у шестимісячний строк, надане Мінстратегпрому у серпні 2021 року. 

У StateWatch наголошують, без запуску повноцінного реєстру виконавців оборонних контрактів, неможливо підписувати нові контракти на виконання Закону “Про оборонні закупівлі”.

Без реєстру Міноборони не може укласти нові контракти. Цього року закон про оборонні закупівлі вже був відтермінований до 2022 року, бо Мінстратегпром вчасно не підготував нормативно-правові акти. Схоже закон буде відтермінований і в наступному році через відсутність реєстру і розуміння строків його повноцінного запуску

заявив голова StateWatch Гліб Канєвський.

На початку року, StateWatch вже повідомляла, що Мінстратегпром та Міноборони не виконали указ Зеленського щодо запровадження оборонних закупівель.