logo
Новини,

В Україні вакцина CoronaVac має бути до кінця травня, інакше “Лекхім” поверне мільярд

30 грудня 2020 року Україна заплатила за майбутню поставку 1,9 млн доз китайської вакцини від COVID-19 CoronaVac аванс 964,3 млн грн за договором між ДП “Медичні закупівлі” та приватною компанією “Лекхім”.

Умовами договору передбачена 100% передплата з можливістю її повернення в повному обсязі у разі порушення графіку поставки товару.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch, яка провела аналіз умов угоди на постачання вакцини.

Кінцевий термін поставки – 31 травня 2021 року.

Порядок здійснення розрахунків передбачав 100% попередньої оплати протягом 3 банківських днів з моменту надання постачальником банківської гарантії повернення авансового платежу. Тобто, у разі порушення умов договору зі сторони “Лекхіму”, після звернення замовника банк повинен повернути до державного бюджету всю сплачену суму.

Перша поставка вакцини має відбутися не пізніше 31 березня 2021 року у розмірі 700 тис доз протягом 30 календарних днів з дати реєстрації продукції одним з  компетентних органів США, Великої Британії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії чи ЄС. Або з дати отримання перекваліфікації ВООЗ.

Друга поставка вакцини у розмірі 1,2 млн доз –  протягом 90 календарних днів з дати реєстрації продукції, але не пізніше 31 травня 2021 року.

Якщо до 31 травня компанія “Лекхім” не поставить всю вакцину, банк повинен буде повернути ДП “Медичні закупівлі” 100% сплаченої передплати. Сторони також можуть підписати додаткові угоди, якими продовжити строк постачання вакцин в Україну.

Договір також передбачає штрафні санкції за порушення термінів поставки – пеня в розмірі 0,1% від ціни продукції, строк поставки якої порушено за кожен день прострочення. Якщо порушення строку понад 30 днів, то додатково штраф передбачено в розмірі 7 %  від ціни продукції, строк поставки якої порушено.

Нагадаємо, раніше StateWatch повідомила, що Україна шукає можливості закупити вакцину проти COVID-19 через Бразилію. Вакцина CoronaVac, розроблена китайською компанією “Sinovac Biotech”. З бразильської сторони партнером є державний Інститут “Butantan”  у м. Сан-Пауло. Тести в Бразилії розпочалися наприкінці липня 2020 року.