Умовами договору передбачена 100% передплата з можливістю її повернення в повному обсязі у разі порушення графіку поставки товару.
Про це повідомляє експертна організація StateWatch, яка провела аналіз умов угоди на постачання вакцини.
Кінцевий термін поставки – 31 травня 2021 року.
Порядок здійснення розрахунків передбачав 100% попередньої оплати протягом 3 банківських днів з моменту надання постачальником банківської гарантії повернення авансового платежу. Тобто, у разі порушення умов договору зі сторони “Лекхіму”, після звернення замовника банк повинен повернути до державного бюджету всю сплачену суму.
Перша поставка вакцини має відбутися не пізніше 31 березня 2021 року у розмірі 700 тис доз протягом 30 календарних днів з дати реєстрації продукції одним з компетентних органів США, Великої Британії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії чи ЄС. Або з дати отримання перекваліфікації ВООЗ.
Друга поставка вакцини у розмірі 1,2 млн доз – протягом 90 календарних днів з дати реєстрації продукції, але не пізніше 31 травня 2021 року.
Якщо до 31 травня компанія “Лекхім” не поставить всю вакцину, банк повинен буде повернути ДП “Медичні закупівлі” 100% сплаченої передплати. Сторони також можуть підписати додаткові угоди, якими продовжити строк постачання вакцин в Україну.
Договір також передбачає штрафні санкції за порушення термінів поставки – пеня в розмірі 0,1% від ціни продукції, строк поставки якої порушено за кожен день прострочення. Якщо порушення строку понад 30 днів, то додатково штраф передбачено в розмірі 7 % від ціни продукції, строк поставки якої порушено.
Нагадаємо, раніше StateWatch повідомила, що Україна шукає можливості закупити вакцину проти COVID-19 через Бразилію. Вакцина CoronaVac, розроблена китайською компанією “Sinovac Biotech”. З бразильської сторони партнером є державний Інститут “Butantan” у м. Сан-Пауло. Тести в Бразилії розпочалися наприкінці липня 2020 року.