logo
Новини,

Віце-прем’єр Уруський просить прибрати з публічного розгляду проект Стратегії розвитку ОПК “для вивчення”

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський звернувся до Міністра економіки Ігоря Петрашка з проханням прибрати з публічного розгляду проект Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу України.

Про це йдеться в листі міністра Уруського

Таке прохання віце-прем’єр пояснює введенням в дію рішення РНБО про схвалення Стратегії нацбезпеки України. Хоча не деталізує, в чому суперечність між двома документами.

Крім того, Уруський просить невідкладно надати Мінстратегпрому, яке він і очолює, матеріали з підготовки проекту Стратегії ОПК “для вивчення та погодження із зацікавленими центральними органами виконавчої влади”.

Проект Стратегії розвитку ОПК кілька місяців розроблявся Мінекономіки у співпраці з міжнародними партнерами та громадськістю. Тому те, що віце-прем’єр вже на етапі оприлюдненого проекту Стратегії буде його тільки вивчати, вказує, що в профільному Міністерстві стратегпромисловості вчасно не взяли участь у підготовці документу, а тепер намагаються втрутитися у процес затвердження Стратегії ОПК.

пояснення голови StateWatch Гліба Канєвського

Нагадаємо, цього тижня на урядовому веб-порталі відзвітували, що Мінекономіки підготовлено новий проект Стратегії розвитку ОПК відповідно до вимог вже ухваленої Стратегії нацбезпеки.

Системні перетворення, передбачені Стратегією, спрямовані на підвищення ефективності оборонної промисловості шляхом реструктуризації державних підприємств, які залучені до виробництва озброєння і військової техніки в Україні, та передбачають часткову приватизацію деяких нестратегічних підприємств, упорядкуваннял активів неефективних або фактично недіючих підприємств. А також шляхом впровадження стандартів корпоративного управління, що розроблені Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) на тих підприємствах, які залишаться у власності держави.

Нагадаємо, це не вперше новий віце-прем’єр-міністр Уруський намагається зупинити раніше розпочаті процеси реформ.

У серпні Міністр промисловості виключив зі списку приватизації 5 підприємств з великими податковими боргами.

На початку вересня стало відомо, що Мінстратегпром хоче змінити Угоду про Асоціацію Україна-ЄС.

Про те, для чого в Україні створили нове Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості читайте в статті Вперед у минуле Або великі апетити Мінпрому та перший цвях в реформу “Укроборонпрому”.