logo
Новини,

За пів року АРМА не знайшла управителя на арештований в Україні бетонний бізнес “єдинороса” – Нове розслідування

1 липня усе майно української компанії-виробника будівельних матеріалів «Аерок» арештували, через звʼязки з оточенням Путіна, та передали до Агентства з розшуку і менеджменту активів. Мова йде про виробничі майданчики, нерухомість, корпоративні права, заводи, спецтехніку та 22 автівки. Загальна вартість активів – понад 2 мільярди гривень. Майно арештували за рішенням суду в рамках кримінального провадження ДБР. За даними правоохоронців, “Аерок” володіє заводами на території рф та подає податкову звітність із території росії, що підтверджується відповідними даними IP-адрес. Утім, вже понад пів року АРМА намагається обрати управителя для цього бізнесу за зачиненими дверима. Про це йдеться у відеорозслідуванні журналістки Інни Попович для проєкту Trap Aggressor, який моніторить ефективність санкцій.

Компанія «Аерок» в Україні належить німецькій компанії «Аерок Інвестмент Дойчланд», директори й засновники якої наближені до російського олігарха Андрєя Молчанова та працювали на посадах в компаніях з «Групи ЛСР» в Європі і в росії зокрема.

Фото: Trap Aggressor

За даними СБУ російський олігарх Молчанов належить до найближчого оточення президента рф та є спонсором передвиборчої кампанії партії «Единая Россия». До того ж будує житло для співробітників фсб і збройних сил рф. 19 жовтня цього року Президент України Володимир Зеленський своїм указом наклав санкції на Андрєя Молчанова терміном на 10 років. Ключовий бізнес олігарха – будівельна компанія  «Група ЛСР».

Перший конкурс АРМА оголосила 12 жовтня і коли вже всі претенденти на управління бізнесом «Аерок» подали документи – відбір раптово скасували.  В агентстві таке рішення пояснили додатковою ухвалою суду з новим переліком майна, мовляв, актив «суттєво змінився».  24 листопада у відомстві оголосили новий конкурс. Прийом документів від кандидатів на управління завершився через 2 тижні після початку, але результатів конкурсу до сьогодні так і немає.

Через затягування обрання управителя арештованого «Аерок»,  завод офіційно не працює, а держава натомість недоотримує мільйони гривень щомісяця від управління активом. 


За даними аналітиків Trap Aggressor, зібраних з судових ухвал, на початок грудня було заарештовано чимало економічних активів, у яких слідчі й прокурори робили акцент саме на приналежності до російського чи білоруського бізнесу. І більшість з них передані в управління до АРМА, а саме: корпоративні права 116 підприємств, вартістю 25 мільярдів гривень, нерухомості на майже 2 мільярди гривень, транспортних засобів (вагонів, автомобілів, сільськогосподарської техніки) ще на майже 3 мільярди та на понад 2 мільярди іншого майна. Арештованих грошових коштів – понад 500 млн гривень, близько 35 мільйонів доларів, та 15 мільйонів євро.