logo
Новини,

Будівельник, якого НАБУ підозрює у розтраті коштів, отримав ще 36,74 мільйонів на “Стіну”

Фірма, директору та засновнику якої ще в 2017 році НАБУ висунуло підозру в розтраті коштів в особливо великих розмірах і підробці документів, отримала 36,74 млн грн для будівництва “Стіни” на кордоні з РФ.

ТОВ “Будцентр Витязь” залишається генеральним підрядником проекту “Стіна” на українсько-російському кордоні попри те, що директору та засновнику даної фірми  ще в 2017 році НАБУ висунуло підозру в розтраті майна в особливо великих розмірах і підробці документів. За перше півріччя 2020 року  Державною прикордонною службою було сплачено на рахунки “Будцентр Витязь” 36,74 млн грн.

Про це йдеться у листі Держприкордонслужби.

Влітку 2019 року НАБУ скерувало до суду обвинувальний акт стосовно восьми осіб, причетних до заволодіння 16,68 млн грн, виділених із державного бюджету на інженерно-технічне облаштування українсько-російського кордону, так званого проекту “Стіна”. Серед згаданих осіб  є директор та засновник ТОВ «Будцентр Витязь» Агаверді Аділов. 

Раніше у НАБУ повідомляли, що за рік не відбулося навіть підготовче засідання. Вони відкладалися через неявку обвинувачених та захисників. У лютому 2020 року справу взагалі відправили на новий судовий авторозподіл. Причиною цього стала відсутність у суддів доступу до державної таємниці.

Інші генпідрядні організації проекту “Стіна” у першому півріччі цього року отримали наступні суми:

  • ТОВ Корпорація “Укртрансбуд” – 33,38 млн грн
  • ДП “Дирекція з будівництва та обслуговування прикордонної інфраструктури” – 27,57 млн грн
  • ТОВ “Будмонтажсервіс І” – 27,39 млн грн
  • ТОВ “Титан Буд” – 13,29 млн грн

Нагадаємо, Держприкордонслужба запропонувала Уряду виділити додаткові 4,5 млрд грн на будівництво “Стіни” та продовжити строки виконання проекту до 2025 року. Роботи з його реалізації завершено на 40%.

Детально читайте в статті Велика українська стіна Авакова.